משכנתא למגרש ובנייה עצמית

 

 

משכנתא למגרש ובנייה עצמית

משכנתא היא הלוואה אשר נועדה ברוב המקרים לצורך רכישת הבית עליו חלמתם תמיד, אולם ישנו ייעוד נוסף לקבלת משכנתא והוא לצורך רכישת מגרש ובנייה עצמית. ישנם הבדלים בין סוגי המשכנתא השונים אשר רוב הציבור אינו מודע להם וחשוב להכירם. לפניכם הדגשים והפרמטרים המרכזיים הנוגעים לקבלת משכנתא לצורכי רכישת מגרש ובנייה פרטית.

 

רכישת קרקע לבנייה עצמית

תהליך הבנייה העצמית הינו מורכב וטומן בחובו אתגרים רבים בהשוואה לרכישת בית פרטי מקבלן בה אתם קונים מגרש ובית עומד ומוכן, ללא צורך בהתמודדות עם מורכבות הבנייה. ובכל זאת רכישת מגרש יכולה להוות אופציה טובה על מנת לבנות את הבית המתאים ביותר עבורכם וכזה המותאם לצרכיכם הייחודיים תוך חיסכון בעלויות.

השלב הראשון הוא רכישת הקרקע עליו ייבנה הבית, בשלב השני יש לשכור שירותיו של קבלן ובעלי מקצוע נוספים אשר ייבנו את הבית על פי תכניות אדריכליות והנדסיות וזאת לאחר קבלת האישורים וההיתרים הנדרשים לבנייה עצמית. כל התהליכים הנ"ל כרוכים בעלויות ולכן כדאי לשקול אפשרות ללקיחת משכנתא המותאמת לצרכים אלה.

 

שלבי קבלת משכנתא בבנייה עצמית

טרם אתם מגישים בקשה למשכנתא בבנייה עצמית, עליכם לקחת בחשבון את גובה ההון העצמי שברשותכם ואת גובה הסכום המשלים אשר דרוש לכם לשם הוצאת העסקה אל הפועל והשלמתה ולאחר מכן לפעול בהתאם לשלבים הבאים:

 

    *  הגשת בקשה לבנק לקבלת משכנתא עבור המגרש עליו מיועד להיבנות הבית.

    *  בקשת משכנתא עבור הבנייה עצמה תוך הצגת תכניות בנייה והיתרי בנייה מאושרים ובתוקף מהרשות המקומית.

    *  גובה המשכנתא הנדרש אמור לכלול את עלות הקרקע ועלות הבנייה וכן תשלומים נוספים.

    *  חישוב המשכנתא מתבסס על שווי הנכס כאשר חלק מהבנקים מביאים בחשבון את עלות המגרש והפיתוח בתוספת              עלות הבנייה לא כולל רווחי היזם. כך הבית שתבנו בעלות כוללת של 1.5 מיליון ₪ יכול להגיע גם לשווי של 2.5
        מיליון ₪, אך הנתון לא ייכלל בסיכום העלויות.

   *  כספי המשכנתא ישתחררו בהתאם להתקדמות הבנייה. הסכום אשר אושר לצורך מימון אותו השלב יכול להתקבל וניתן            לעשות בו שימוש עד לסיומו של שלב זה בבנייה.

   *  מומלץ כי החזרי המשכנתא לא יעלו על שליש מההכנסה הפנויה החודשית שלכם נטו.

   *  לאחר קבלת האישור העקרוני, ניתן לגשת לבנק למשכנתאות ומומלץ להסתייע בשירותי יועץ מקצועי לשם השגת                  התנאים הנוחים ביותר עבורכם.

 

משכנתא בהתאמה אישית

הלוואה לרכישת קרקע לצורך בנייה עצמית ניתן לקבל מהבנק למשכנתאות, אולם חשוב לדעת כי הבנקים אינם מעניקים ללווה אחוזי מימון גבוהים נוכח הסיכון שבהליך. בחירת תמהיל המשכנתא אשר מותאם לצרכיכם האישיים היא פעולה אשר עשויה לחסוך לכם מאות אלפי שקלים בעוד שפנייה עצמית לבנק המוכר משכנתאות, עלולה לעלות לכם ביוקר.

 הפקידים האחראים על מכירת ההלוואה מתוגמלים דווקא בעת מכירת מסלולים אטרקטיביים פחות עבור הלקוח.

 

ייעוץ וליווי מקצועי בכל שלבי התהליך

לכן חשוב לקבל ייעוץ וליווי משכנתאות ממומחים בעלי ניסיון בתחום הבקיאים ברזי התהליך ואשר יכולים לייצג ולהגן על האינטרסים שלכם. משכנתא EasyGo תלווה אתכם לבנק תוך התאמת משכנתא נכונה וזולה באופן אישי לכל לקוח עד החתימה.

ייעוץ וליווי משכנתאות אישי וניהול משא ומתן בין הבנקים השונים עבור הלקוח עד להשגת הריבית האטרקטיבית ביותר, יבטיח השלמת העסקה באופן הבטוח והמשתלם ביותר. אנו מייצגים את הלקוח, מלווים ומתוגמלים על ידו ובכך אנו מחויבים ונאמנים לשמירה ולהגנה על האינטרסים שלכם.

 

היום שאחרי + הטבה EasyGo

בנייה פרטית הינה תהליך "המסוכן" לבנק, מפני שתמיד יש בלת"מ של עלויות נוספות בבניה וכך הבנק יתמחר את הסיכון הזה בריביות שהן יחסית יותר גבוהות.

המלצת משכנתא EasyGo, לאחר שמקבלים טופס 4 לבית, רצוי ומומלץ לבצע בדיקת מיחזור למשכנתא שכעת יש יותר ודאות על שווי הבית, ברוב המקרים הבית יהיה שווה יותר כסף ואז הסיכון לבנק קטן ובכך אפשרי להוזיל את המשכנתא בעשרות ואף מאות אלפי שקלים.

 

ההטבה של משכנתא EasyGo – בדיקת המיחזור ללא עלות.

 

ליצירת קשר >

שלח

שם:

תודה על פנייתך,

הטופס נשלח בהצלחה.

טלפון:

מייל:

ההודעה:

אנא מלאו פרטים בטופס:

יועץ משכנתא