מחיר למשתכן
 

זכית במחיר למשתכן? הנה מה שעליך לעשות לאחר הזכייה

פרויקט מחיר למשתכן נועד לאפשר לך לחסוך מאות אלפי שקלים ברכישת דירה ראשונה למגורים. הבעיה היא שלא תמיד ברור מה עושים אחרי שמקבלים את הודעת הזכייה ואיך לוקחים משכנתא כדי לממן את הגשמת החלום.
הפתרון הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולקבל תשובות לכל השאלות הבוערות.

המומחים שלנו לרשותך !

 

איך מחשבים כמה הון עצמי צריכים לאחר הזכייה?

 משרד האוצר קבע שזכאות לדירה בפרויקט מחיר למשתכן מאפשרת נטילת משכנתא במימון של 90% מערך הנכס לאחר ההנחה, שזה אומר בפועל 75% משווי השוק המקורי. עם זאת, עליך להוכיח שיש ברשותך הון עצמי של 100 אלף ש"ח. הסכום הזה חייב להיות חלק מהעסקה ובחישוב אחוז המשכנתא שתאושר לך על ידי הבנק.

 

מתי לוקחים משכנתא על דירה במחיר למשתכן? 

זכותך לקחת משכנתא מהרגע שבו מתקבל היתר בנייה לפרויקט. בהנחה שעלית בהגרלה והחלטת לממש את הזכייה, כל שנותר לך הוא להתייעץ עם אנשי מקצוע ולפנות לבנק המתאים. במקביל, רצוי לבדוק היטב את האפשרויות שעל הפרק על מנת למנוע מצב שבו משלמים גם על שכירות וגם על משכנתא עד שהדירה תהיה מוכנה.

 

מדד תשומות בנייה מול גרייס

עקב שינויים במחירי המוצרים והחומרים המשמשים לבניית נכסי נדל"ן, מתעדכן מדד תשומות הבנייה באמצע של כל חודש. בעת שרוכשים דירה חדשה בתכנית מחיר למשתכן, לרוב ישנה יתרת חוב לקבלן הצמודה למדד זה, והשינויים במדד משפיעים על ייתרת החוב שלך ועשויים להגדיל אותו מעבר למשכנתא שקיבלת. במקרים כאלו, ניתן לבקש מהבנק הלוואת גרייס על ההפרש ולשלם את הריבית בלבד, אולם חשוב לדעת שמהלך זה נוגע באספקטים רבים של המשכנתא ואף עשוי להוביל לתשלום ריבית מוגדלת, לפחות למשך תקופה מסוימת – ומומלץ ורצוי לבצע תהליך זה בעזרת יועץ משכנתא.

 

מהם השלבים שמתרחשים טרם הכניסה לדירה?

תהליך אכלוס דירות בפרויקט של מחיר למשתכן תלוי בקבלן ובהיקף הפרויקט. באופן עקרוני, הזוכה בוחר דירה עוד לפני קבלת היתר ובפגישה זו משלם 2,000 ₪ + מע"מ לשמירת הזכות לדירה. לאחר מכן תהיה בדרך כלל עוד פגישה עם הקבלן, שבה הזוכה יציג אישור עקרוני לקבלת משכנתא ועוד 5,000 ₪ + מע"מ נוספים לעו"ד של הקבלן. כמו כן, הזוכים יכולים לעקוב אחר קצב התקדמות הפרויקט כל העת באתר ההרשמות להגרלות שמופעל על ידי משרד האוצר ולהתעדכן באופן רצוף במצב האכלוס.

 

זכיתם במחיר למשתכן?

מגיעה לכם הלוואה ממשרד השיכון והבינוי בתנאים מועדפים, לפרטים צרו קשר בטופס למטה.

 

שלח

שם:

תודה על פנייתך,

הטופס נשלח בהצלחה.

טלפון:

מייל:

הודעה:

אנא מלאו פרטים בטופס:

יועץ משכנתא