משכנתא מסחרית

משכנתא מסחרית

משכנתא מסחרית שונה ממשכנתא רגילה בכמה אספקטים טכניים בהם נדון בהמשך, אבל יש פרט מהותי משמעותי שמבדיל בין שני סוגי ההלוואות: משכנתא מסחרית נמדדת ומתנהלת במסגרת הפעילות העסקית שלכם. העניין הזה קריטי. הטעות הכי גדולה שבעל עסק יכול לעשות זה להסיר את 'חומת האש' בין העסק להתנהלות של המשק הביתי. בעלי עסקים קטנים שוכחים את זה לפעמים כשהם נוטלים משכנתא מסחרית ומעמיסים את ההחזר על חשבון העו"ש הפרטי.

 

מה זו בכלל משכנתא מסחרית?

כמו ששמה מרמז, משכנתא מסחרית היא משכנתא שנלקחת משיקול עסקי ולמטרה עסקית. הדוגמה הנפוצה ביותר היא בעל עסק שמחליט שנמאס לו לשלם שכירות על המשרד או החנות או כל חלל אחר שמשרת את העסק ושעדיף לו (ולעסק) להחליף את דמי השכירות בהחזרי משכנתא שגם יאפשרו יותר חירות בניהול ועיצוב החלל וגם יהוו נכס אמיתי שניתן יהיה לממש במידת הצורך.

הרציונל הבסיסי בהחלטה הזו בהחלט ברור, והעובדה שהורגלנו בשנים ארוכות של מגמת עלייה במחירי הנדל"ן, הופכת אותה לאפילו יותר קוסמת. אבל כשעוברים ממחשבות למעשים כדאי לבחון אותה בפרמטרים קרים של עלות תועלת. האם ההחזר החודשי אכן שווה ערך או משתלם ביחס לתשלום השכירות? האם נטילת הלוואה בסדר גודל כזה לא תעמיס על האובליגו של העסק ותפגע בקווי האשראי שלו?

אחרי שבחנתם מקרוב את שתי השאלות הללו והגעתם למסקנה שהרכישה היא אכן צעד נכון, כדאי שתיערכו באופן כזה שגם תהליך לקיחת המשכנתא יהיה 'נכון'. כשזה מגיע להלוואה מורכבת כמו 'משכנתא מסחרית' הדרך הטובה ביותר לעשות את זה היא באמצעות ייעוץ וליווי משכנתאות.

 

מה ההבדל ממשכנתא רגילה?

בשונה ממשכנתא רגילה, משווקי המשכנתאות בבנקים בוחנים ב'משכנתא מסחרית' את יכולת ההחזר העתידית של העסק. אם הם לא ישתכנעו שהתכנית העסקית ריאלית הם עשויים שלא לאשר את הבקשה. צריך לדעת שקיים פער בין ההכנסות שלך ושל העסק המופיעות בדוח שמנפיק רואה החשבון שלכם ובין הבחינה של הבנק – ההגדרות לא זהות ולפעמים מה שנתפס אצלכם כצפי הכנסות שבהחלט הולם את ההחזר החודשי של העסק, נתפס באופן שונה מאוד כשמי שבוחן את הנתונים הוא הנציג של בנק המשכנתאות.

אלו בדיוק הטעויות שאתם לא רוצים לעשות, ומה שימנע מכם לעשות אותן, ובסיכומו של עניין גם יחסוך לכם הרבה מאוד כסף, זה ייעוץ וליווי משכנתאות מצד גוף מקצועי כמו, משכנתא EasyGo.

 

לדעת להשיג את המשכנתא הטובה ביותר

היתרון הגדול של משכנתא EasyGo  הוא שצוות היועצים שלה בקי ברגולציה הבנקאית ומתמחה בהצגת התיק באופן שמגדיל משמעותית את הסיכוי שהבנק יאשר את הבקשה. יועצי המשכנתאות של החברה יעברו איתכם על כל הנתונים ויסבירו לכם את כל המשמעויות.

בהמשך ייפנו המומחים של  משכנתא EasyGo אל הבנקים וינהלו עבורכם משא ומתן על שיעורי הריבית ופרמטרים נוספים. חשוב לזכור שבדרך כלל הריביות במשכנתא מסחרית גבוהות ממה שמקובל במשכנתא למגורים, לכן חשוב מאוד שייצג אתכם גורם מקצועי בלתי תלוי, שיברור ויציג בפניכם את האופציה הכי משתלמת והכי מתאימה לצרכים של העסק שלכם. 

 

משכנתא EasyGo – ייעוץ וליווי משכנתאות: 1-700-700-759

 

שלח

שם:

תודה על פנייתך,

הטופס נשלח בהצלחה.

טלפון:

מייל:

ההודעה:

אנא מלאו פרטים בטופס:

יועץ משכנתא